Popis

SVĚTLÝ, NĚŽNĚ FIALOVÝ AMETYST
Nádherný kus přírodního neopracovaného ametystu, ideální do sbírky.
Země původu Indonésie, Jáva
Ametyst je fialová odrůda křemene (oxid křemičitý SiO2). Jeho fialové zbarvení je dáno kombinací přírodního radioaktivního ozáření a příměsí oxidů železa a manganu.
Z pohledu esoteriky a lidového léčitelství:
Ametyst je ceněn odnepaměti jako ochranný amulet a jako kámen meditace a duchovního rozvoje. Analogicky náleží živlu Oheň, znamení Berana, planetě Mars a korunní čakře. Okruh jeho působnosti je ale širší. Lze ho vztáhnout i k zemským a vodním typům energie, méně pak ke vzdušným.
Tak, jako se ve fialové barvě mísí červená s modrou, je v ametystu vše pozemské náležející první čakře prostoupeno duchovní modří šesté čakry. Ametyst je mostem mezi Zemí a Nebem, mezi tělem a duší. Je proto kamenem harmonizace a navození souladu.
V duševní rovině je kamenem inspirace, vůle, očisty. Pomáhá odpoutat se od starých návyků, potlačuje hněv a strach, posiluje toleranci v mezilidských vztazích. Jako kámen harmonie, vnáší rovnováhu a tudíž stabilitu do partnerských vztahů a harmonizuje tak milostný život.
Jeho hlavní předností je ovšem působení proti bolesti, a to jak psychické (emoční), tak fyzické. Působí proti duševním problémům způsobeným stresem a nadměrným psychickým vypětím. Navozuje hluboký a klidný spánek. Známé je také jeho působení proti migréně, kdy se přikládá na šestou čakru. Pomáhá při nízkém krevním tlaku, cukrovce a onemocněních krve. Podporuje činnost slinivky a látkovou výměnu. Zevně aplikovaná ametystová voda působí proti kožním vyrážkám a vředům.