Popis

Dumortierit

Borito-křemičitan hliníku a železa. V tenké vrstvě je průsvitný, se skelným až hedvábným leskem. Je těžen jako ruda hliníku.

Drúza na růžovém pískovci
Země původu Brazílie
.

VIDEO:

https://www.facebook.com/nerosty.z.indonesie/videos/667178800886871

WEB:

http://www.magicbrinar.cz/wp1/nerosty-kameny/
.

Léčitelství a esoterika pro zájemce

.
Využití dumortieritu v léčitelství a duchovní sféře je široké.
.
Učí nás netrápit se kvůli maličkostem, neprat se s „osudem“, zkrátka brát život takový, jaký je. V těžkých časech a těžkých životních situacích probouzí naději a také důvěru v sebe, ve vlastní schopnosti a sílu zvládnout cokoli, co nám život naservíruje. Podporuje pozitivní myšlení a postoj k životu. Posiluje touhu po životě. Učí nás užívat život naplno a nestresovat se obavami z budoucnosti.
Pomáhá při léčbě duševních poruch a nervových onemocnění. Tlumí i silné bolesti hlavy, snižuje horečku, brzdí epileptické záchvaty. Odvodňuje, mírní křeče (i kolikové). Pomáhá posílit vůli při překonávání závislostí na návykových látkách, takže je vhodný ke kombinování se symbolem na zbavení se závislostí, který jsem vám dala nedávno.
Pro uvolnění při celkové vyčerpanosti a po celodenním shonu, potírejte dumortieritovou vodou spánky a šíji.
.
Dumortierit v křišťálu je z hlediska využití v magii velice zajímavý kámen. Kombinace křišťálu, kamene Slunce a Ohně s dumortieritem náležejícím Vodě a Neptunu, skýtá rozmanité možnosti. V podstatě je to kámen harmonie, sjednocení protikladů a když si dovolíme jít hlouběji do králičí nory, tak uvidíme, že dumortierit propojený s křišťálem nese energii stvoření, protože, stejně jako hexagram, sjednocuje Vodu a Oheň, dva základní elementy, ze kterých je utkána realita, tak jak ji známe.