Město Dalněgorsk se nachází severozápadně od Vladivostoku. Jméno „Tjetjuche“, což znamená „údolí divokých prasat“, je staré čínské jméno pro Dalněgorsk, používané do roku 1972. Dalněgorský revír má rozlohu na 5000 m
2 a je rozfárán mnoha štolami a šachtami. Přesto, že je ložisko známé již od středověku, moderní těžba tu začala až v roce 1910. První doly zde byly jen na olovo a zinek (olověno-zinkové skarnového ložisko) a v roce 1946 začala na ložisku Borosilikatnoye těžba boru. Existují zde tedy dvě odlišné parageneze: ložiska kontaktně metasomatická, parageneze skarnová, s velkou škálou sulfidických minerálů a borosilikátové ložisko. Rudní ložisko skarnového typu tvoří granát-hedenbergitový skarn s rudními projevy, méně jsou rudy zastoupeny přímo v okolních vulkanitech. Rudní tělesa jsou pověstná svými velkými dutinami s úžasnými perfektně vyvinutými nerosty. Na tektonických liniích jsou známy dutiny až 20 m dlouhé a 2 m široké. Takové dutiny v rudních tělesech obsahují obvykle krystalované sulfidy, kalcit a fluorit, ve vápencích je to krystalovaný kalcit. Bórové ložisko bylo objeveno v r. 1946 a je otevřeno lomem Centraĺnyj (také známé jako Bor). Těží se tu datolit-wollastonitový skarn. Ten je páskovaný a střídají se v něm zóny datolitu, wollastonitu a hedenbergitu. V centrech se někdy nacházejí dutiny s krystaly datolitu, axinitu, apofylitu, kalcitu, křemene a grosuláru.
Hedenbergit se vyskytuje na obou typech ložisek, ale relativně řidčeji, vzorky však dosahují světové kvality. Má šedozelenou, olivovou až černozelenou barvu a tvoří obvykle vějířovité drúzy tabulovitých krystalů nejčastěji do 10 cm délky. Na rudním ložisku tvoří několik dm dlouhá stébla uskupená do vějířů či sluncí o průměru až přes 1 m.V dutinách jej doprovází křemen, kalcit, ilvait či siderit.
Nabízená ukázka z roku 2005 představuje nádherný, typicky hřebenitý srůst tlustě lištovitých zelených krystalů hedenbergitu, na jejichž hranách narůstají několikamilimetrové černé krystaly ilvaitu (označeno červeně) a hnědé do 1 cm velké, sametově lesklé kulovité krystaly goethitu (označeno bíle). Krystaly hedenbergitu dosahují délky do 13 cm a tloušťky okolo 6 mm !!. Špičková sběratelská ukázka !